Webinar: 25 hele handige e-commerce marketing tips en tricks

Shopware 6.5: Een release om naar uit te kijken

Categorieën: 

Nu beschikbaar: Shopware 6.5

Shopware ontwikkelt haar platform continu en 6.5 update is begin mei 2023 gelanceerd. Welke nieuwe features er zijn, gaan wij jou vertellen. Aan het einde van dit artikel heb jij nog maar één vraag: wanneer kan ik de 6.5 update op mijn shop krijgen? Lees welke Shopware features er nieuw zijn of bekijk de video’s.

(Read the English version of this article here)

Direct naar:

Verbeterde rule builder

Binnen de ‘rule builder’ zijn er meer mogelijkheden beschikbaar gemaakt met betrekking tot de klant. Hierdoor wordt het makkelijker om bijvoorbeeld promoties in te stellen met bepaalde voorwaarden. Ook bij ‘rule based conditions’ binnen promoties zal je nu zien dat niet relevante rules een andere kleur hebben. 

Postcode verificatie en lay-out gegevens per land aanpasbaar

Je kunt nu bij ieder land kiezen voor een standaard of geavanceerde wijze van postcode validatie. Kies je voor geavanceerd, dan heb je de mogelijkheid om een eigen reguliere expressie toe te voegen. 

Verder is het nu ook mogelijk om per land het adresformulier met een drag & drop editor aan te passen. Je kunt scheidingstekens en speciale velden toevoegen, maar dus ook zelf kiezen wat naast elkaar komt te staan. Bijvoorbeeld: Eerst postcode en dan woonplaats.

Georganiseerde orderinformatie

Op dit moment staat alle orderinformatie onder elkaar op één pagina, maar daar komt met de 6.5 update verandering in. Je vindt bovenaan de pagina namelijk drie tabbladen: General, details en documents. Dit maakt het makkelijker om sneller naar de gewenste informatie te navigeren.

Geplande flows

In de flow builder is het mogelijk geworden om flows in te stellen met ‘time delay’. Zo kun je dus automatisch een mail sturen een X aantal uur na bijvoorbeeld een geplaatste order. Deze functie is vooralsnog alleen beschikbaar in Shopware Beyond.

Creëer retouren direct vanuit het orderoverzicht

Iedereen krijgt wel eens te maken met retouren. Het proces om een retourorder aan te maken, is nu een stuk makkelijker. Je kunt bij de order één of meerdere producten aanvinken en deze als retour aanmerken. Er wordt dan automatisch een retourorder aangemaakt en een nieuw tabblad hiervoor verschijnt bovenaan

Externe BTW providers

Omdat er nog wel eens ingewikkelde BTW regels zijn in verschillende landen is er nu een functie om externe providers te koppelen. Je kunt de providers koppelen en vervolgens (de)activeren en prioriteren. 

AI gegenereerde product beschrijving

Dit is een hele bijzondere ontwikkeling die echt past binnen de huidige digitale trends. Bij een product kun je nu met AI een productbeschrijving laten schrijven. Je vult simpelweg wat zoekwoorden en/of kenmerken in. Je wacht even en de tekst wordt automatisch gegenereerd. Ben je benieuwd naar AI gegenereerde content en hoe je dit kunt inzetten voor SEO doeleinden? Check dan eens onze online marketing dienst.

Heb je nog geen genoeg van alle features? Shopware heeft alle nieuwe functies op een rij gezet.

Performance is flink verbeterd

Nieuwe features in de backend zijn natuurlijk leuk, maar een verbeterde performance is natuurlijk fantastisch. Een goede performance draagt namelijk bij aan een positieve gebruikerservaring en betere scores in Google. Hieronder zie je de verschillen tussen Shopware 6.4 en 6.5. Kleine notitie: dit zijn wel statistieken aan de administratie zijde (backend). Echter heeft dit ook effect op de front-end scores.

Dashboard

MetricsMeeteenheid6.46.5Verbetering
Score (Lighthouse)Punten3784227%
First contentful paintMilliseconden 28001200233%
Time to interactiveMilliseconden 40002300173%
Speed indexMilliseconden 29001600181%
Total blocking timeMilliseconden 590160368%
Largest contentful paintMilliseconden 36001800200%

Product detail

MetricsMeeteenheid6.46.5Verbetering
Score (Lighthouse)Punten3275234%
First contentful paintMilliseconden 29001200241%
Time to interactiveMilliseconden 43002400179%
Speed indexMilliseconden 31001700182%
Total blocking timeMilliseconden 670200335%
Largest contentful paintMilliseconden 40002200181%

Settings

MetricsMeeteenheid6.46.5Verbetering
Score (Lighthouse)Punten3786232%
First contentful paintMilliseconden 28001200233%
Time to interactiveMilliseconden 38001900200%
Speed indexMilliseconden 29001400207%
Total blocking timeMilliseconden 560160350%
Largest contentful paintMilliseconden 37001700217%

File sizes

CSSKb29646,7633%
JSKb2500776322%
Wat is de release datum van Shopware 6.5?

Shopware 6.5 is op 3 mei 2023 gereleased.